… azaz, mi köze Buddhának és a kínai császároknak a III. évezred lakberendezési trendjeihez? Bármily mesés, de elég sok(k). Merüljünk bele a részletekbe!
Már 2006-ban megírtam, hogy a Feng Shui nem lakberendezési, hanem térrendezési módszer.
Azonban az eltelt években változott némileg a véleményem. Igenis, van köze a Feng Shui-nak a lakberendezéshez, sõt, merem állítani igen komoly hatással van a mai lakberendezésre. Bárhol járok, – szerte a világban, – meglepve tapasztalom, hogy egyre több Feng Shui szabályt alkalmaznak házak és bútorok tervezésénél, színek megválasztásánál, formák kialakításánál.
A Feng Shui egy több ezer éves õsi kínai filozófiarendszer, valójában térrendezési módszer. A természet és az ember összhangjának megteremtésén alapul. Eszerint az ember energiáit a Föld energiáival kell összehangolni, s az így keletkezõ harmóniát a saját javunkra kell fordítani. Azonban ne feledjük, hogy milyen évet írunk, így a Feng Shui közel 4000 éves rendszerét is a mai lehetõségekre kell áttranszformálni.
Épp ezért nem véletlen, hogy sokakban felmerül a kérdés: hogyan teremthet harmóniát a magyar vagy az európai lakásokban, irodákban, üzletekben a térrendezés mûvészete?
A kínai kultúrából származó tudomány befolyással van mindennapjainkra, alkalmazásával jobb irányba terelhetjük életünket, életvitelünket. A hasznos és ártó energiák alakítják környezetünket és ennek hatására különbözõ életfázisainkat. Nagyon fontosnak tartom, hogy a magyar körülményeknek megfelelõen használjuk a kínai térrendezés mûvészetét, kicsit a saját lehetõségeinket figyelembe véve, és eszerint némileg átformálva.
Lakberendezés vagy sem? Részletek itt!
10 lakberendezési tipp a harmonikus Feng Shui gyors eléréséhez, itt!